Leo Express
Štýlové cestovanie

Moderné poňatie cestovania po strednej Európe. Prvý spoj vypravili na konci roku 2012. Dnes jazdia do viac ako 100 miest v 6 štátoch a ponuku destinácii stále rozširujú.

Scroll
SklinetSklinet

O projekte

Cestujte za zážitkami

Leo Express je úspešný medzinárodný súkromný dopravca, ktorého cieľom je poskytovať udržateľné, voči zákazníkovi ústretové a zmysluplné prepravné služby.

SYMBIO Digital, s.r.o.
SYMBIO Digital, s.r.o.

Veríme, že kvalitná a zodpovedná verejná doprava je základom spoločnosti 21. storočia.

Leoš Novotný
Zakladateľ Leo Express

Cieľom projektu bolo vytvoriť pre klienta vizuálne krásne, moderné, rýchle a výkonné webové stránky, ktoré by dokázali úspešne prezentovať spoločnosť v online prostredí a umožnili jej zákazníkom jednoduchý a komfortný nákup lístkov.

Moderné technológie

Celý web je postavený na najmodernejších technológiách, ktoré sú v oblasti webového vývoja dostupné. Backendová časť webu je písaná v Node.js, pričom prezentačná vrstva je napísaná v dnes už veľmi dobre známej knižnici React, konkrétne vo frameworku Next.js. Zároveň s webom vznikla aj mobilná aplikácia postavená na React Native. Keďže sme potrebovali zobrazovať množstvo dát na rôznych platformách, zvolili sme použitie GraphQL serveru, ktorý poskytuje v mnohých smeroch komfortnejšie použitie než klasické REST API. 

CMS, ktoré "stratilo hlavu"

Naše riešenie je nezávislé na platforme, kedykoľvek sme schopní vymeniť prezentačnú vrstvu webu za iné technológie, alebo pridať ďalšiu platformu pre zobrazenie dát ako mobilná aplikácia, rôzne ďalšie systémy a integrácie. Toto je možné vďaka tomu, že na projekte využívame tzv. "Headless CMS", ktoré funguje ako služba oddelená od prezentačnej vrstvy webu. Žiadna z platforiem (web, mobilná aplikácia, atď.)  nie je závislá na technológiách takéhoto CMS. To je zásadný rozdiel oproti tradičným systémom pre správu obsahu, ku ktorým sa radí napríklad WordPress, Drupal, Sitecore atď. Na tomto projekte využívame konkrétne CMS Kentico Kontent.

Robustný systém

Okrem toho, že je portál postavený na najmodernejších technológiách a je pekný aj na pohľad, spoločnosť prostredníctvom portálu poskytuje svojim zákazníkom množstvo funkcií. Samozrejmosťou a podstatnou časťou celého portálu je nákupný proces. V súčasnosti je viac než 80% lístkov zakúpených práve online, prostredníctvom nového webu a mobilnej aplikácie. 

Na webe ďalej nájdete aj tieto zaujímavé funkcie:

  • vlastný vernostný program Smile Club
  • vlastná interná mena, pomocou ktorej je možné platiť za nákup
  • systém odmeňovania cestujúcich
  • cashback
  • množstvo možností platby, kde si každý zákazník vyberie to, čo mu najviac vyhovuje
  • prehľadné cestovné poriadky
  • celý web je v 6 jazykových verziách a môžete na ňom nakupovať v troch menách

S klientom aj v súčasnosti stále pracujeme na ďalšom rozvoji a inováciách, ktoré zákazníkom prinesú lepší užívateľský zážitok a spríjemnia im pohyb na webe a aj samotné cestovanie.